ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Uyarı İkaz Levhaları

Acil Çıkış ArmatürleriFotolümenli Fosforlu Levhalarİş Güvenliği Levhaları

İkaz Levhaları
 
İkaz levhaları ve sembolleri, iş güvenliğini sağlamak için kullanılan iletişim araçları arasında yer alır. Bu levhalar iç ve dış ortamdaki riskleri fark etmeye ve önlem almaya yardımcı olur. Levhaların üzerinde güvenlik talimatları ve gerekli bilgiler bulunur. Çalışanlarda güvenlik bilincinin oluşmasına yardımcı olan uyarı levhaları, işletmelerin güvenlik gerekliliklerini de ifade eder. Uyarı levhalarını dikkate almak, can ve mal kaybının önlenmesini veya azaltılmasını sağlar. Temelde ikaz levhaları 6 kategoriye ayrılır. Bunlar;

 

Yasaklayıcı Levhalar: Yapılmaması gereken eylemler için kullanılan bu levhalarda emir cümleleri veya emir ifade eden işaretler kullanılır.

Emredici Levhalar: İşyerinde yapılması zorunlu olan eylemler için kullanılan bu levhalarda da emir cümleleri kullanılır.

Yangın Levhaları: Yangın söndürücü ekipmanlarının kolay bulunmasını sağlamak için kullanılan bu levhalar fosforlu renklerden oluşur.

Genel Amaçlı Levhalar: İşyerindeki herkesin uyması gereken kuralları ifade eden bu levhalarda pek çok ifadeye yer verilir.

Uyarıcı Levhalar: Yakındaki bir tehlikeye dikkat çekerek, bu alandan kişileri uzak tutmak için kullanılan bu levhaları dikkate almamak büyük tehlikelere neden olabilir.

Acil Çıkış Levhaları: Acil durumlar söz konusu olduğunda kaos yaşanmasını engellemek amacıyla kullanılan bu levhalar, insanlara rehberlik yapar.

İş güvenliği açısından son derece önemli olan bu levhaları ve daha fazlasını sayfalarımızda uygun fiyat seçenekleri ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Güvenli alışveriş imkanının yanı sıra sizlere sunduğumuz geniş ürün seçenekler ile ihtiyaçlarınızı hızlı şekilde karşılayabilirsiniz.


 

İkaz Levhaları Standartları Nelerdir?
 

İş güvenliği için önemli olan ikaz levhalarında şekil, ebat, renk ve sembollerden oluşan standartlar vardır. Şekillerine göre levhalar; kare ve dikdörtgen, daire ve üçgen olmak üzere 3’e ayrılır:

Üçgen Levhalar: Güvenli olmayan eylemleri ve acil durum cihazlarını ifade etmek için kullanılır.

Daire Levhalar: Önerilen ve uyulması zorunlu olan uyarıları ifade eder.

Kare ve Dikdörtgen Levhalar: Acil durum bilgilerini ve genel bilgilerin gösterilmesi için kullanılır.

 

İş güvenliği ikaz levhaları renklerine göre 4’e ayrılır.

Sarı: Çalışanlar tarafından dikkat edilmesi gereken eylemlere vurgu yapar.

Kırmızı: Güvenli olmayan eylemleri ve yangın uyarısını vurgular.

Mavi: KKD eylemleri için kullanılır.

Yeşil: Acil çıkış ve ilk yardım eylemlerini vurgular.

 

İkaz Levhaları Fiyatları Ne Kadardır?
 
İş yerlerinde hem kapalı hem de açık alanlarda çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan ikaz levhalarını dikkate almak ve buradaki yönergeleri uygulamak son derece önemlidir. İşletmelerde can ve mal güvenliğini sağlamak için hazırlanan bu uyarı levhalarına en kıdemsiz çalışanlardan işletme sahibine kadar herkes uymak zorundadır. Sayfalarımızda sizlere sunduğumuz tüm ikaz amaçlı kullanılacak levhalar bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile yer alır. Sayfamızda bulunan acil çıkış armatürleri, fotolümenli fosforlu levhalar ve iş güvenliği levhalarından işletmeniz için uygun olanları kolayca ve güvenli alışveriş seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.