ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

İş Ayakkabıları ile En iyi erkek ve bayan iş ayakkabısı ile iş botları

İş Ayakkabılarıİş Güvenliği Botlarıİş Güvenliği ÇizmeleriÇarık Çelik Burunluk

elektrikçi iş ayakkabıları ve botlarıs1 iş ayakkabılarıs1p iş ayakkabıları ve botlarıs2-is-ayakkabilari-ve-botlari.jpg (27 KB)s3 iş ayakkabıları ve botları

İş Ayakkabısı

İş ayakkabıları, KKD ekipmanları (kişisel koruyucular) arasında yer alır. İş güvenliğini sağlamak için ağır sanayi, maden, şantiye ve tarım gibi alanlarda kullanılması gereken ayakkabılardır. Bu ayakkabılar tehlikeli meslek gruplarında da kullanılır. Ayakları ve ayak sağlığını korumak için geliştirilen ayakkabılar çeşitli standartlarda üretilir. Her meslek grubunun ayakkabı tasarımı farklıdır. Çünkü risk faktörleri farklıdır. Kurumsal veya özel işletmelerin tamamı çalışanların iş güvenliğinden sorumludur. Bu nedenle bu ayakkabıları ve diğer KKD ekipmanlarını çalışanlara tahsis etmek işveren sorumluluğundadır. Bu ekipmanları doğru şekilde kullanmak ise çalışan sorumluluğundadır. Ayakları yapılan işin tehlikelerinden korumaya yönelik tasarlanan ayakkabıların rahat olması önemlidir. Ayağı sıkan veya çeşitli nedenlerle rahatsızlık veren ayakkabılar, çalışmayı zorlaştırır. Bu nedenle ayak ölçülerine uygun ayakkabı giyilmesi faydalıdır. Diğer kişisel koruyucu ekipmanları ve iş kıyafetlerinin de uygun ölçülerde olması önemlidir. Farklı birçok meslek grubuna yönelik özel olarak tasarlanan iş ayakkabılarını Propazar sayfalarında bulabilirsiniz.

İş Ayakkabıları Fiyatları Ne Kadardır?

İş kazalarına karşı güvenlik sağlamak amacıyla üretilen iş ayakkabılarının birçoğunun dış görünüşü normal ayakkabılara benzer. Fakat içerik ve özellik bakımından büyük farkları bulunur. Güvenli ve rahat çalışmayı hedefleyen bu ayakkabıların birçok noktasında koruyucular mevcuttur. Fiyatları koruyucu özelliklerine göre değişir. İşyerlerinde kullanılması önemli olan kişisel koruyucular arasında bulunan ayakkabıların işe uygunluğu önemlidir. İş koluna uygun olmayan kişisel koruyucu ve ayakkabı kaza risklerini artırır. Sayfamızda bulunan tüm kişisel koruyucular bütçe dostu seçeneklerle sizlere sunulur. Kaliteli ve güçlü özelliklere sahip olan tüm KKD ekipmanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlarla sunduğumuz bu ayakkabılar ile diğer kişisel koruyucuları çalışanlarınızın ve kendinizin iş güvenliğini sağlamak için Propazar’dan hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.


İş Ayakkabılarının Özellikleri Nelerdir?

İş güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan ekipmanlar arasında iş eldivenlerinden sonra en çok kullanılan KKD, iş ayakkabılarıdır. Bu koruyucu nitelikli ayakkabıların çeşitli özellikleri taşıması son derece önemlidir. Bu özellikler bazı standartlara göre belirlenir. Ayakları kazalardan korumak için özel olarak tasarlanan ayakkabılarda bulunması gereken özellikler şunlardır:

  • Burun koruyucu
  • Delinme dirençli batmaya dayanıklı plaka (alt taban)
  • Bükülme dirençli batmaya dayanıklı plaka
  • Elektrik direnci
  • Sıcaklık yalıtımı
  • Soğuk yalıtımı
  • Yere basma bölgesi enerji absorbsiyonu
  • Ayaküstü koruyucu

Bu özelliklerin tamamı ayakları olası kaza risklerinden korumaya yöneliktir. Bazı meslek grupları için bu ayakkabıların yazlık ve kışlık çeşitleri vardır. Değişen mevsim koşullarına göre daha rahat ve verimli çalışma olanakları sağlamak için mevsim değişikliklerinde ayakkabıların da mevsime uygun şekilde değiştirilmesi gerekir. Bunun yanı sıra kullanıma dayalı olarak formu bozulan veya eskiyen tüm kişisel koruyucuların da belirli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Ayakların risk altında olduğu iş kollarında ayakkabı ve diğer KKD ekipmanlarının işveren tarafından çalışanlara tahsis edilmesi zorunludur. Sayfalarımızda ihtiyaç duyduğunuz iş ayakkabıları ve diğer kişisel koruyucu ekipmanlarını bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.