ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

etiketleme kilitleme eked loto.jpeg (97 KB)

Etiketleme Kilitleme Eked Loto

EKED Nedir ve Nerede Kullanılır

Eked loto yani etketleme kilitleme iş yerlerinde kullanılan makine ve ekipmanları üzerinde yer alan tehlikeli arz eden ve iş kazalarına sebebiyet verebilecek enerjileri (elektrik, su, doğalgaz gibi) kapatmak için kullanılan bir sistemdir. Her makina ya da ekipman bir enerji gücü çeşidiyle çalışacağından dolayı kimi zaman istenmeyen iş kazaları ortaya çıkabilir. Bu sistem ile makine ve enerji hattı arasındaki bağlantı doğru bir şekilde kesileceğinden dolayı makine tamamen izole edildir. Eked'in açılımı etiketle; makine üzerine yerleştirilen etiket ile güvenlik için kullanılacak kilidin ne zaman takıldığını gösterir. Kilitle; ile makinenin fiziksel olarak enerji hatları ile olan bağlantısı kesilir ve kilitlenir. Emniyete al işlemi doğrultusunda makinelerin olduğu alanda herhangi birinin olup olmadığı kontrol edilir. Dene aşamasında ise makinenin enerji akımı ile olan bağlantısını kesilip kesilmediğine ya da kullanılacak makineyi kullanmadan önce denemek öylece işleme başlamak gerekir. EKED nedir şeklindeki sorulara karşılık Günümüzde işyerlerinde kullanılan en iyi güvenlik sistemlerinden biridir. Bu sistemler büyük, küçük tüm işyerlerinde kullanılır.

EKED Kullanmanın Avantajları

Eked güvenlik sistemleri sayesinde işyerlerinde meydana gelecek her türlü iş kazalarının önüne geçilir. Bu sistemin en büyük avantajı işçi yaralanmalarının ve ölümlerinin ortadan kalkmasına büyük katkı sağlar. Bu durum işçilerin çalıştıkları işletmeye olan bağlılıklarını arttırdığı gibi onların çalışma potansiyellerini de en üst seviyeye çıkarır. İşyerlerinde meydana gelen kazaların azalması bu alanlarda verimliliği arttırdığı gibi işyerlerinin saygınlığını ve prestijini de arttırır. Etiketleme kilitleme sistemini tercih eden işyerlerinin en büyük avantajı ise herhangi bir iş kazası yaşamadıkları için maddi kayıp da yaşamazlar. Böylece sürekli faaliyette bulunurlar. Eked nedir ve ne gibi avantajları bulunur diye merak edenlerin bu konuda ayrıntılı bilgi için güvenlik uzmanlarına danışmaları daha iyi olacaktır.

Etiketleme Kilitleme Yönetmeliği

Eked nedir konusu en çok merak edilen güvenlik çalışmaları arasında yer alır. Bu kaliteli sistemleri merak edenlerin ilgili yazılı yönetmeliği incelemeleri ve buradan detaylı bilgi almaları mümkündür. İlgili yönetmelikte merak edilen tüm kriterler net bir şekilde açıklanmıştır. Eked nedir, nasıl kullanılır, dikkat edilmesi gereken hususlar gibi soruların cevapları burada yer alır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.