ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Emisyon Ölçüm Cihazı

Emisyon Ölçümü İçin Ölçüm Cihazları

Emisyon Ölçüm Cihazı Nedir?

Emisyonlardan kaynaklanan çevre kirliliği sır değildir. Aslında, kirlilikteki artış nedeniyle son yıllarda daha fazla sorunun yaşandığı da bir gerçektir. Sorumluluk alanlarındaki emisyonları kontrol altında tutmakla görevli olanlar için burada kılavuz ilkeler bulunmaktadır.

 

Ancak bunu yapmak için elinizde bir emisyon ölçüm cihazı olması gerekir. Modern teknik özellikleri sayesinde, özel baca gazı analiz cihazı, az miktarda kirliliği bile kaydetme ve böylece ayrıntılı değerler elde etme kapasitesine sahiptir. Cihazlar, özellikle sanayi sektöründe pratik birer destek ünitesidir. Kullanışlılıkları ve mükemmel ekipmanlara sahip olmaları nedeniyle kolaylıkla kullanılır ve analiz edebileceğiniz çok hassas ölçüm değerleri sunarlar.

 

Emisyon Ölçümü – Neden Bu Kadar Önemli

Sanayi sektöründeki sistemler, şirket için önemli şartları yerine getirmelidir. Bu gereksinimlerden biri verimliliktir. Yüksek verimlilikte çalışan sistemler ile faaliyet gösteren şirketler, hem para hem de zamandan tasarruf eder. Bu nedenle, çalışmanın izlenmesi tavsiye edilir. İzleme sayesinde verimliliği iyileştirmek adına atılacak adımların nerelere uygulanması gerektiği tam olarak tespit edilebilir. Emisyon dedektörleri pratik birer destek ünitesidir. Kullanıcıların sistemin verimliliği üzerinde kontrolü devam ettirmelerine destek olabilirler.

Teknik sistemler ve bunların kullanımı emisyonların tahliye edilmesiyle ilişkilidir. Bu noktada bariz birkaç dezavantaj göze çarpar. Özellikle hava kirliliği bu noktada önemli bir unsurdur. Sorumlu olanlar hava kirliliğini önlemek ya da mümkün olduğunca düşük seviyede tutmak zorundadırlar. Bu amaca yönelik takip edilmesi gereken yasal düzenlemeler ve direktifler de bulunmaktadır. Bunlar emisyon sınır değerlerini içerir. Bu değerler aşılırsa, sadece çevre kirliliğinin artmasına değil, aynı zamanda çalışanların sağlığının da zarar görmesine neden olabilir.Emisyon izleme doğru bir şekilde yapılmalıdır. Diğer bir deyişle, burada analizörlerle elde edilen sonuçlar yol gösterici olmalıdır. Bu sonuçların doğrudan birbirleriyle karşılaştırılabilir olması da faydalıdır. İşlem aynı zamanda baca gazı analizörü ile sınır değerlerinin ölçülmesini de sağlamalıdır. Bu ölçümü yapma görevi rastgele bir kişiye verilemez. Bunun yerine, ölçümleri gerçekleştirmek için kalifiye personele ihtiyaç vardır.Emisyon ölçüm cihazı, farklı ölçüm ögelerinin ele alınmasını sağlar. Sesler ve titreşimler, aynı zamanda kokular ve hava kirleticiler bu ögelere örnek gösterilebilir.

Gerçekleştirilen çoğu ölçüm, hava kirleticileri ile ilgilidir. Bu ölçümler ayrıca havada bulunan kirleticilerin tanımlanmasına da yönelik olmalıdır. Cihaz normalde buradaki konsantrasyonun bir göstergesini kullanır. Mevcut olan seçenekler, doğal olarak cihazın tasarımına bağlı olarak değişir.

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.