Martek

50N Klasik Yüzdürme Yardımcısı

Fiyat
:
716,64 TL
Havale ile
:
TL 702,31
Martek
Ürün Beden
:

S

M

L

XL

2XL

ön sipariş ile teslimat
yerli üretim logosu.png (3 KB)
premium ürün
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • 50N Klasik Yüzdürme Yardımcısı

  Su sporları ve aktivitelerinde rahat kullanım sunar. Üzerindeki dört adet kayış tokalar ile sabitlenir.


   M02710   M02712   M02714   M02716   M02718 
  Beden S M L XL XXL
  Yüzdürme 40 N 40 N 45 N 50 N 50 N
  Vücut Ağırlığı 40-45 Kg 50-60 Kg 60-70 Kg 70 + Kg 70 ++ Kg  KULLANMA TALİMATI

  Eğer kullanmasını ve giymesini bilmiyorsanız can yeleği veya yüzdürme yardımcısı sahibi olmak güvenliğiniz için bir garanti teşkil etmez.
  1. Can yeleğini veya yüzdürme yardımcısını sürekli giymelisiniz, fakat bu uygulanabilir değildir. Rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurunuz.
  2. Kemerleri kapalı ve güvenli olacak şekilde ayarlayınız.
  Her zaman fermuar ve tokalar kapalı olacak şekilde giyiniz.
  Acil bir durumdan önce kullanma tatbikatı yapın.
  Suda deneyin böylece ekipmanın fonksiyonunu ve size nasıl bir yüzme pozisyonu verdiğini gözlemleyebilirsiniz.
  3. Çocuklara can yeleği veya yüzdürme yardımcısını giymeyi öğretin. Kendi başlarına kullanabilmeliler. Çocuklar denize girdiklerinde panik olurlar. Bu da onların kollarını ve bacaklarını hızlıca hareket ettirmelerine neden olur.Can yeleği veya yüzdürme yardımcısı çırpınan çocuğun yüzünü yukarıda tutamayabilir. Bu yüzden suda ve karada giymeyi öğretin. Can yeleği veya yüzdürme yardımcıları çocuk bakıcıları değildir.Çocuk ister karada ister denizde olsun bunları giymelidir ve ebeveyni her zaman çocuğun yanında olmalıdır.
  4. Can yeleği veya yüzdürme yardımcısını seçerken, başka kıyafetler ile de kullanılabileceği daima aklınızda olsun.
  5. Can yeleği veya yüzdürme yardımcınız fırtınalı koşullarda, durgun hava koşullarına göre aynı davranışı göstermeyebilir. Giydiğiniz elbiseler ve cebinizde taşıdığınız eşyalar çalışmasını değiştirebilir.Eğer ağzınız suyun üzerinde kalmıyorsa , yeni bir tane alın ya da daha fazla kaldırma kabiliyeti olanı seçin.
  6. Can yeleği veya yüzdürme yardımcısı gibi yüzdürücü cihazlar yalnız boğulma riskini azaltır. Kurtulmayı garanti etmez.


  BAKIMI, SAKLANMASI VE YENİLEME

  Bu yüzdürme yardımcıları ve can yelekleri tam performans ve uzun ömür için üretilmiş ve test edilmiştir.Bu özellikleri, aşağıdaki şartlara uyulması durumunda korur.
  1. Daima can yeleğinin veya yüzdürme yardımcısının doğru giyildiğinden emin olun.
  2. Kullanımdan sonra, can yeleği veya yüzdürme yardımcısını önce tatlı su ile yıkayın ve doğal olarak kurumasını sağlayın, daha sonra kuru bir ortamda saklayın. Uzun periyotlarda güneş altında bırakmayın.Çamaşır makinasında yıkamayın. Yağ ve benzeri lekeler elde, sabunlu su ile çıkarılabilir. Hiçbir zaman radyatörün üzerinde,ısıtıcı ile, ya da herhangi bir ısı kaynağı ile kurutmayınız.
  3.Yüzdürme yardımcınızı veya can yeleğinizi kullanmadan önce kontrol ediniz. Tüm parçalarını (fermuar, şeritler, düdük, kumaş, toka ve kemer) dikkatlice inceleyiniz, düzgün çalışmasından emin olunuz. Düzgün çalışmayan can yeleği veya yüzdürme yardımcısını kullanmayınız, yenisini temin ediniz.
  4. Can yeleği veya yüzdürme yardımcısını, yastık, minder, usturmaça ya da benzeri zarar verecek şekilde kullanmayınız. Asla ürün üzerinde değişiklik veya ekleme yapmayınız. Bu, ürünün performansını düşürür.
  5. Her yıl can yeleği veya yüzdürme yardımcınızı kontrol edin. Renginde açılma, fonksiyon görmeyen bir kısım tespit ederseniz mutlaka can güvenliğiniz açısından yeleğinizi yenileyiniz.
  6. Can yeleği veya yüzdürme yardımcınızı çevresel faktörlerden etkilenmeyecek yerlerde depolayınız.
  7. Depolama işlemini, can yeleği veya yüzdürme yardımcısına zarar verebilecek şekilde yapmayınız,üzerine büyük ağırlıklar koymayınız.
  8. Tekneniz kullanımda değil iken can yeleğini veya yüzdürme yardımcınızı uzun süreli olarak bırakmayınız.
  9. Teknede can yeleklerinin bulunduğu yerlere "can yelekleri buradadır" işareti koyun.
  10. Can yeleklerinin bakımı sizin sorumluluğunuzdadır. Yenilenmesi kendi kararınız olabileceği gibi o ülkenin sörveyörleri ya da klas kuruluş sörveyörlerine bağlıdır.


  NAKLİYESİ

  1. Can yeleği veya yüzdürme yardımcınızı zarar görmeyecek şekilde nakliye ediniz.
  2. Nakliye sırasında uzun süre güneş ışığına, darbeye, keskin yüzeylere, kimyasallara maruz bırakmayınız ve kuru bir ortam sağlayınız.

  ELDEN ÇIKARMA

  Çevre koruma şartlarına uygun olarak uzaklaştırınız.

  YÜZDÜRME YARDIMCISI İLE CAN YELEĞİ FARKLIDIR

  Yüzdürme yardımcısı veya can yeleğini seçmeden önce, kullanıcı aralarındaki fonksiyon farkını bilmelidir.
  100 Newton can yelekleri yüzmeyi bilenler veya bilmeyenlerin yakın sularda kullanımı için tasarlanmıştır.
  100 Newton üzeri can yelekleri ise yüzmeyi bilenler veya bilmeyenlerin en sert hava koşullarında kullanabilmeleri için tasarlanmıştır.
  Yüzdürme yardımcıları ise yüzmeyi bilenlere, yardımın yakın olduğu sularda ekstra yüzdürücülük sağlamak için tasarlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.