ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Drager GS01 Kablosuz Kızılötesi Gaz Dedektörü

Ürün Kodu : 11972

Drager GS01 Kablosuz Kızılötesi Gaz Dedektörü

TOPLU VEYA ÖZEL SİPARİŞ İLE SATILMAKTADIR, LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

GS01, petrol ve gaz endüstrisinde yanıcı hidrokarbon gazların ve buharların kesintisiz izlenmesine yönelik kablosuz bir kızılötesi gaz dedektörüdür. Kendinden güvenli ve SIL dereceli dedektörde tamamen kablosuz sinyal aktarımı ve güç beslemesi bulunur. Bu da GS01'in tesis genişletmeleri, yükseltmeleri ve yeni sıfırdan projeler için esnek ve uygun maliyetli bir çözüm olmasını sağlar.

Ürün Özellikleri:

Kablosuz Yanıcı Gaz Dedektörü

  • ​Sensör: IR Sensörü
  • Kurulum: Kendinden Güvenlik
  • Arayüz: Kablosuz 
  • IP sınıfı: IP 66/67 ve SIL dereceli
  • Özel: Güç kaynağı ile

Zorlu koşullarda kurulum

Güvenlikle ilgili ölçüm noktaları, açık deniz platformlarında veya gemilerde (FPSO), tank çiftliklerinde ve rafinerilerde, petrol ve gaz endüstrisinin her yerinde bulunur. Bu ölçüm noktalarından bir kısmını kablolu gaz algılama cihazlarıyla izlemek çok zordur, hatta bazen imkansızdır. Bu tip sistemlerin aksine GS01 kablosuz dedektör, sinyal aktarımı ve güç beslemesi için kablo kurulumu gerektirmez. Bu sayede kurulum kolay ve basittir. Ayrıca dedektör, 500 metre mesafeye kadar, erişim noktasına sinyalini gönderir. Güç beslemesi veya sinyal aktarımı için hiçbir kablo kanalı gerekmez. Buna ek olarak, kapalı alanlar yüzünden sinyal aktarımının imkansız olduğu makinelerin veya binaların içine, ayrı bir anteni olan GS01-EA ürün modeli takılabilir. Petro-kimya tesislerinde bakım çalışması veya keşif amaçlı sondaj gibi geçici uygulamalar için GS01 size maksimum esneklik sunar. Mevcut güvenlik özelliklerinize sorunsuz şekilde entegre edilebilir. Bir FPSO'nun döner kulesi gibi teknik olarak karmaşık kurulumlar bile artık hiçbir güçlük yaşanmadan yapılabilir.

Proje boyunca zamandan ve paradan tasarruf

GS01 ile proje maliyetleri, kablolu kurulumlara göre belirgin oranda daha düşük olabilir. Örneğin kurulum maliyetini yaklaşık %60 ila %80 oranında azaltır. Kablosuz iletişim ve batarya gücü; kablo, bağlantı kutusu ve kontrol kabini ihtiyacını azaltır. Tüm cihazların önceden yapılandırılabilmesi sayesinde saha kurulum çalışması belirgin düzeyde azalır. Ayrıca sistemi planlama, konfigürasyon ve belgeleme işlemi de asgari düzeydedir. Tüm bunlar, GS01'in akıllı tasarımı sayesinde başarılır. Verici, 5 miliwatt'tan daha az güce ihtiyaç duyar. Bu da ortam koşullarına bağlı olarak bataryaları değiştirmeden 2 yıla kadar çalışabileceği anlamına gelir. Kendinden güvenlikli tasarım, tehlikeli bir alanda bile batarya paketinin kolayca değiştirilmesine olanak tanır.

Çalışma esnasında zamandan ve paradan tasarruf

Tescilli MEMS (Mikro Elektromekanik Sistem) optik filtrelerinin kullanılmasıyla, kızılötesi sensör teknolojisi bir üst düzeye çıkarılmıştır. MEMS çok uzun vadede stabildir ve yeniden kalibrasyona gerek duymaz, bu da doğrudan bakım maliyetlerini düşürür. MEMS ile kızılötesi algılama, üç farklı dalga boyunda çalışır ve sensördeki yoğuşmayı önlemeye yönelik ısıtmalı optikler içerir.

Güvenli, kablosuz haberleşme

SIL2 özellikli GS01, kablosuz iletişim için ISA100.11a standardını kullanır. Bu nesne tabanlı standardın önemli bir avantajı, SIL3 sertifikalı güvenlik protokolü PROFIsafe dahil yabancı protokollerin entegrasyonuna imkan vermesidir. Ölçüm verilerinin hızlı ve güvenli aktarımına yönelik GasSecure’un kendi SafeWireless iletişim konsepti ile kombinasyon halinde olan bu özellik, GS01'in tam SIL2 özellikli bir sinyal zinciri ile güvenlik cihazlı sistemlere (SIS) kolay entegrasyonunu sağlar. Ayrıca açık ISA100.11a standardı, diğer alan cihazlarının kablosuz ağa kolay entegrasyonunu destekler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.