ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Drager Interlock 7000 Alkol Analiz Cihazı

Ürün Kodu : 11974

Drager Interlock 7000 Alkol Analiz Cihazı

TOPLU VEYA ÖZEL SİPARİŞ İLE SATILMAKTADIR, LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Dräger Interlock® 7000, alkollü bir kişinin aracı çalıştırmasını engelleyen bir alkollü sürüş engel düzeneğidir (AIID). Interlock® 7000 oldukça hızlı bir şekilde kullanıma hazırdır. Ayrıca cihaz, müşteri talepleri doğrultusunda bir kamera, bir GPS ve/veya mobil veri aktarma modülü ile donatılabilmektedir.

Ürün Özellikleri:

Alkollü araç kullanımının güvenilir şekilde engellenmesi

Interlock® 7000, alkollü araç kullanma riskini azaltmak üzere toplu taşımada, yük taşımacılığında ve iş yerinde önleyici olarak kullanılabilen bir araç nefes analiz cihazıdır. Interlock 7000 ayrıca "alkollü sürücü programlarının (DUI/DWI)" bir parçası olarak çoğu ülkede yasal önlem olarak da kullanılmaktadır. Bu ülkelerde kan alkol seviyesi belirli bir seviyenin üzerinde yakalanan kişiler, araçlarında bir Interlock düzeneği kullanmak zorundadır. Güvenilir sonuçlar, kurcalanamayan veri kaydı ve veri yönetimi, bu programlarda kilit bir rol oynar.

Interlock 7000 nasıl çalışır

Interlock 7000 iki bileşenden oluşmaktadır: el ünitesi ve kontrol ünitesi. El ünitesinde nefes numunesi analiz edilir. Kontrol ünitesi aracın marş rölesinin açılmasına müsaade eder veya onu bloke eder. Sürücü aracın kontağını açtığında, Interlock 7000 ondan nefes testi talep eder. Cihaz, ayarlanan değerin üzerinde bir alkol değeri (BrAC) tespit ettiğinde motorun çalıştırılmasını engeller. Cihaz alkole bağlı kaza risklerinin sistematik olarak ortadan kaldırılmasına ve alkol etkisinde araç kullanımının önlenmesine katkıda bulunur.

Hızlı kullanıma hazırlık

Çok kısa ısınma süresi ve hızlı kullanıma hazırlık Interlock 7000’in en belirgin özellikleridir. Cihaz 0 °C’nin üzerindeki sıcaklıklarda anında kullanıma hazırdır. Sürüş engel düzeneği, 0 °C’nin altındaki sıcaklıklarda da oldukça hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelmektedir. -40 °C ile 85 °C arasındaki sıcaklıklar için onaylanmış kullanım sayesinde cihazın her türlü çevre koşullarında sorunsuz bir şekilde işlev görmesi garanti altına alınmıştır.

Alkollü sürüş engel düzeneğinin kolay kullanımı

Interlock 7000 çekici ve ergonomik bir tasarıma sahiptir, ağızlık el ünitesinin arka tarafında bulunmaktadır.
Bu sayede alkollü sürüş engel düzeneğinin varlığı hemen fark edilmez. Interlock 7000’in hijyenik ağızlıkları tamamıyla biyolojik olarak bozunabilir özelliktedir. Nefes numunesinin verilmesi kısa sürede gerçekleşir. Renkli ekranda gezinti, bu cihazın kullanımını kolay ve sezgisel hale getirir. Cihazda bulunan renkli LED'ler de kullanıcı için kullanımı daha da kolaylaştırır.

Güvenli veri işleme

Interlock 7000'in veri belleği tarih, saat, alkol testi yapma veya reddetme, ölçülen alkol konsantrasyonu, motorun çalıştırılması ve durdurulması ve olası sürüş engelleme düzeneği kurcalama girişimleri gibi ilgili tüm olayları kaydeder. Verilerin kontrol ünitesinden bilgisayara aktarımı kızılötesi arayüz aracılığıyla gerçekleşmektedir. İndirilen veriler sadece yetkili kişilerce kullanılabilir. Verilerin oluşmasından hazır duruma gelmesine kadar olan süreçte özel şifreleme yöntemleri, verilerin korunmasını garanti altına alır.

Mobil veri aktarma modülü

Interlock 7000'in ek olarak mobil veri aktarma modülü ile donatılmış olması halinde önceden tanımlanmış bazı olgularda verilerin hücresel ağ aracılığıyla otomatik olarak yetkili kişi veya kuruma iletilmesi mümkündür. Alkol etkisindeyken motoru çalıştırma girişimi bu olgulara örnek verilebilir.

Kamera

Dräger Interlock 7000, yasal gereklilik olması halinde veya özel müşteri gereklilikleri doğrultusunda bir kamera ile donatılabilir. Kamera, verilen nefes numunesini resimle birlikte kaydeder. Her araca kolayca monte edilebilir. Kızılötesi teknolojisi sayesinde hem gündüz hem de gece iyi resim kalitesi garanti altına alınmıştır.

Güvenilir ölçüm teknolojisi

​Interlock 7000 spesifik olarak alkol ölçümü yapmaktadır. Ölçüm sonucu güvenilir ve hassastır. Atlatma ve manipülasyon girişimleri de güvenli bir şekilde algılanarak sisteme kaydedilir. Cihaz analiz edilen nefes numunesindeki alkolün nefes alkolü mü yoksa sadece ağız alkolü mü olduğunu algılayabilmektedir.

Kanıtlanmış Dräger teknolojisi

​Dräger 60 yılı aşkın tecrübesiyle nefes alkolü ölçümü alanında dünya çapında lider konumdadır. Birçok ülkede Alcotest ürün ailesi polis tarafından trafik kontrolünde kullanılmaktadır. Interlock 7000'de Alcotest'in bu kendini kanıtlamış sensör teknolojisi kullanılmaktadır. Dräger'in alkollü sürüş engel düzenekleri, yirmi yılı aşkın süredir kendilerine dünya çapında yer edinmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.