ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Detectable Ürünler ve Özellikleri

detectable.jpg (315 KB)

Detectable ürünler
genelde yiyecek, içecek ve ilaç sektöründe kullanılan algılanabilir ürünlerdir. Özellikle algılanabilir olması nedeni ile gıda ve ilaç sektöründe kullanılan ekipmanların, ürünlerin içine düşmesine, ürünlere bulaşmasına ya da ürünlerin içinde unutulmasına engel olmak amacıyla kullanılmaktadır. Ürünlerin yabancı maddeler ile temasının kesilmesine ve ürünlerin zarar görmesine engel olurken olası iş kazalarının ya da makine ve ekipmanların hasara uğramasına da engel olmaktadır.

 

Kırılan ve kopan parçaları metal algılama sistemleri tarafından prosesten uzaklaştırılabilen, paslanmaz çelik alet ve ekipmanlar, yüksek maliyetleri, şeklillendirme zorlukları ve prosesteki ekipmanların her noktasına uygulanamaması gibi sebeplerden dolayı dezavantajlar barındırmaktadır. Bahsedilen olumsuzlukların giderilmesi adına, prosesin izin verdiği ölçüde polimer sınıfı plastik ürünlerin kullanılması gerekmektedir.Plastikten üretilen ürünler; düşük maliyeti, esnek ve daha dayanıklı olması, hafif ve kırılmaz olmaları, kolay şekillendirilebilmeleri, düşük sürtünme katsayıları, birden fazla renk seçenekleri, vibrasyon ve ses düşürme özellikleri sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir. Bu tarz ürünlerin  dezavantajı, metal dedektörü, x-ray kontrol sistemi ve mıknatıslar tarafından tespit edilememesidir. Bu nedenle algılanabilir metal ürünler ve plastik ürünlerden yola çıkarak algılanabilir plastik ürünler üretilmiş ve gerek maliyet gerekse kullanım kolaylığı nedeniyle tercih edilip gıda ve ilaç sektöründe belli bir yer edinmişlerdir.

Algılanabilir ürünlere örnek verecek olursak; algılanabilir kalem, eldiven, bone, karıştırma ve taşıma kapları, temizlik malzemeleri (faraş vs), iş kıyafetleri, etiketler, bıçak ve makas gibi kesici aletler, kırtasiye ve ofis malzemeleri gibi bir çok kategoride ürün mevcuttur.

Endüstriyel Metal Dedektörü, X-Ray Kontrol Sistemi ve Endüstriyel Mıknatıslar tarafından tespit edilen ürünler hakkında daha fazla bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Detectable ürünler ile ilgili alışveriş yapmak ve metal dedektörüne duyarlı kalem, algılanabilir eldiven gibi ürünler hakkında stok bilgisi öğrenmek için iletişim sayfamızda bulunan bilgiler ile bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.