ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Acil Göz Vücut Duşu

Acil göz vücut duşu

İş güvenliği açısından alınmayan önlemler ve dikkatsiz çalışmak ciddi iş kazalarına, yaralamalara ve hatta ölümlere sebep olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’nin iş güvenliği alanında, göz yaralanmalarında ciddi bir yüzdesi bulunuyor.  Türkiye’nin iş kazalarından kaynaklanan göz yaralanmalarında Avrupa’daki en yüksek orana sahip olduğunu söyleyen uzmanlar iş kazalarına sebebiyle oluşan göz yaralanmalarıyla en sık demir çelik sanayi çalışanlarında demir çapak batmasıyla yaralanmalar meydana gelirken, tedavisi en zor olan göz yaralanmalarının başında ise kimyasal yaralanmaların geldiğini belirtiyorlar. İş kazaları sırasında göz yaralanmalarının en çok kimyasal ürünlerden kaynaklandığını belirten uzmanlar gözün hemen göz duşları ile yıkanmasını ya da göz yıkama solüsyonu kullanılması gerektiğini aksi halde çalışanın görme yetisini kaybedebileceğini vurguluyorlar. Peki göz duşu nedir nerelerde ve nasıl kullanılır gelin birlikte bakalım;

 

Acil göz vücut duşları, fabrika, laboratuvar, hastane ve benzeri ortamlarda yapılan iş sırasında beden ve göz sağlığına zarar veren her tür asit, alkali, kostik gibi ürünlerin vücut ve göz ile teması sırasında oluşan tahriş, yanma ve yaralamalarda vücudun ve gözün temizlenmesi için kullanılan malzemelerdir.

Acil durumlarda kullanılmak için üretilen göz vücut duşları 2 su çıkışı ve basarak su çıkışını sağlayan kumanda sisteminin bulunduğu duş sistemidir. Bir kumanda sistemi sayesinde eller kullanılmadan göz duşunu kullanmaya fırsat verecek şekilde pedal ya da kol şeklinde tasarlanırlar. Göz duşları şebeke suyuna ya da bir su deposuna bağlı olup su ile çalışan sistemler olabildikleri gibi içinde temiz su ya da kimyasal içeren tiplerde de olabilirler.

Duvara monteli göz ve vücut duşu, kumandalı göz ve vücut duşu, göz yıkama çeşmesi, duvara gömmeli göz duşu ve göz duşu solüsyonları en uygun fiyatlarla Propazar’da. Sizlerde göz duşları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız acil göz vücut duşu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.