ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Kişisel Koruyucu Donanım

Kişisel Koruyucu DonanımKişisel Koruyucu Donanım; çalışan kişinin yaptığı işten kaynaklı güvenliğini ve sağlığını etkileyecek her türlü riske karşı çalışan kişiyi korumak amacıyla giyilen, takılan, tutulan her türlü araç ve cihaz olarak tanımlanmaktadır. Kişisel koruyucu donanımlar, “Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği” esaslarına uygun olarak tasarlanmalı ve üretilmelidir. Ayrıca tüm kişisel koruyucu donanım ürünleri CE etiketli olmalı ve tam koruma sağlamalıdır. Kişisel koruyucu donanım ürünleri kullanan kişiler için extra risk oluşturmamalıdır. Kullanımı ve bakımı rahat olmalıdır. Birden fazla risk faktörünün bulunduğu durumlarda birden fazla kişisel koruyucu donanım ürünü kullanılacaksa kullanılan ürünler birbiri ile uyumlu olmalıdır. Kişisel koruyucu ürünler işin riskleri analiz edildikten sonra risklere uygun olarak seçilmelidir. Bir kişinin kullanması gereken kişisel koruyucu ürünler kişiye özel olmalıdır. Ayrıca iş yeri kişisel koruyucu ürün temini ederken hijyen şartlarına dikkat etmelidir. Çalışan kişilere kullandıkları kişisel koruyucu donanım ürünlerini nasıl temizleyecekleri, nasıl saklayacakları gibi konularda iş yeri tarafından detaylı bilgilendirme yapılmalıdır.

 

Kişisel koruyucu donanımlar kendi içinde sınıflara ayrılmaktadır. Bu sınıflar: baş koruyucular, kulak koruyucular, göz ve yüz koruyucular, Solunum sistemi koruyucuları, gövde koruyucular, el ve kol koruyucular, ayak ve bacak koruyucular, cilt koruyucular ve vücut koruyucular olarak sıralanabilir. Baş koruyucular, el koruyucular gibi kişisel koruyucu donanım ürünleri de kendi içinde özelliklerine ve koruyuculuk oranlarına göre sınıflara ayrılmaktadır.Örneğin inşaatta çalışan bir kişinin başına düşebilecek cisimlere karşı başını koruması, ayaklarına batabilecek ürünler için ayaklarını koruması gerekmektedir. Bunların yanında yaptığı işe uygun riskler analiz edildiğinde gözlük, eldiven gibi ürünleri kullanarak güvenliğini tehlikeye atacak her türlü riski minimalize edebilir.

Baret, iş gözlüğü, iş eldiveni, toz maskesi, iş kulaklığı, iş ayakkabısı, iş çizmesi, kulak tıkacı, gaz maskesi, yüksekte çalışma ekipmanları ve birçok kişisel koruyucu donanım ürünü Propazar’da. Sizlerde kişisel koruyucu donanım ürünleri hakkında bilgi edinmek ve alışveriş yapmak için doğru adrestesiniz. Mesleğinize uygun son teknoloji kişisel koruyucu donanım ürünlerine sitemiz üzerinden ulaşabilir, mağazalarımızdan ve sitemiz üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.