İş Güvenliği Levhası

İş güvenliği levhası
İş Güvenliği levhaları, önemli güvenlik iletişim araçlarından biridir, dış ortamda ya da işyerinde bulunan çeşitli riskleri belirtmeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda, gerekli bilgileri ve güvenlik talimatlarını belirterek çalışanları bu tehlikelere karşı sürekli olarak takip etmeleri konusunda uyarırlar. Özellikle işletmeler için büyük bir önemi olan iş güvenliği levhaları, çalışanların güvenliğini ciddi derecede sağlayabilir. Ülkemizde de önemi gittikçe artan iş güvenliği levhaları; fosforlu, ışıklı veya elektrikli olarak üretilmektedir. Belirli standartlara göre üretilen bu iş güvenliği levhaları ve anlamları tüm çalışanlar tarafından bilinmeli, eğer bilinmiyorsa ilgili işyeri çalışanlarına bu levhalar ile ilgili eğitim vermelidir.

 

İş güvenliği levhalarının anlamlarının bilinmesi, olası bir kaza ya da beklenmeyen durumların önüne geçmeyi sağlamaktadır. Çalışanlar ve ziyaretçiler, iş güvenliği levhaları sayesinde bulundukları ortamın, çalıştıkları yerin farkına varırlar ve o ortam hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirler. İş güvenliği uyarı levhaları ve anlamları can ve mal kayıplarının belli bir oranda önüne geçebilmektedir. İş güvenliği levhalası sadece tehlikeli çalışma ortamlarında kullanılmaz aynı zamanda uyarıcı ve bilgi verici anlamlarda da kullanılmaktadır. Örneğin; acil durumlarda çalışan kişilerin panik yapmadan doğru alana gitmesine yardımcı olur.

İş güvenliği levhaları ve anlamları her yaştan ve eğitim düzeyinden insanın anlayabileceği şekilde basit, anlaşılır olmak zorundadır. Kaliteli ve doğru malzeme ile yapılmış olması ve en zor şartlarda bile dayanıklı olması gerekmektedir.

Sizlerde iş yerinizde çalışanlarınızın ve ziyaretçilerinizin bilgilenmesi, ikaz edilmesi ve güvenliklerinin sağlanması için ikaz levhaları arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz. Baret kullan, gaz maskesi tak, siperlik tak, gözlüksüz taşlama yapmak yasaktır, sıcak yüzey, aldığınız malzemeleri yerine koyunuz gibi ikaz ve uyarı levhaları en uygun fiyatlarla Propazar’da satışta. Dekota, sticker, saç, reflektörlü dekota, fotolümenli saç gibi birden fazla malzeme seçeneği sunarak istediğiniz ebat ve kalitede iş güvenliği levhalarına Propazar sitesi üzerinden ulaşabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.