ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Baret ve Özellikleri

baret-1.jpg (19.60 MB)İş kazaları sırasında en önemli yaralanma belki de kafa yaralanmalarıdır. Bu kadar önemli olmasındaki sebep ise darbenin şiddetine bağlı olarak kafatası boşluğunda yer alan merkezi sinir sisteminin etkilenebilecek olmasıdır. Travmaya bağlı ölümlerin yarısından fazlası ise kafa travması nedeniyle gerçekleşmektedir. İş kazalarında kafa bölgesini korumak için en sık kullanılan kişisel koruyucu donanım ürünü barettir.

 Baret, çalışanların herhangi bir kaza sırasında darbelere, cisim düşmesine ve temas sırasında (alçak gerilimde) elektrik çarpmalarına karşı başı koruyan güvenlik ürünüdür. Baretler abs plastik ya da polietilenden üretilmektedir. İş güvenliği baretlerinin dış kabuk kısımları dayanıklı ve sağlam ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Baretlerde sıcak hava koşulları için ter bantları bulunur. Ter bantları çıkarılıp takılabilme özelliğine sahiptir.

Üzerinde yağmur kanalları bulunur. Bu sayede yağmurdan yüzü korur daha rahat çalışmaya fırsat verir. Baretlerin siperliği, en az 4 cm, en çok 5 cm olup görüş açısını engellemeyecek şekildedir. İş güvenliği bareti ısıya, neme, tere, aside, elektriğe ve yağ gibi unsurlara karşı dayanıklı kaliteli malzemelerden imal edilmektedir. Baretler havalandırmalı, vinil, vidalı, içlikli, havalandırmasız gibi pek çok özellikte olmaktadır. Baret kullanmadan önce yapılacak işin barındırdığı riskler analiz edilmeli baret seçimi ona göre yapılmaktadır. Örneğin elektrikle ilgili bir iş yapılıyorsa çalışan kişi elektrik çarpmaları riskine karşı izole baret kullanmalıdır.

Yüksekte çalışma bareti, elektrikçi bareti, mühendis bareti, işçi bareti, dağcı bareti, madenci bareti, havalandırmalı vidalı baret, yanmaz gövdeli baret, plastik içlikli baret, havalandırmasız baret, ter bantlı baret ve bir çok baret çeşidi Propazar’da. Sizlerde baretler ve baret aksesuarları hakkında detaylı bilgi edinmek ve baret modellerini incelemek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Farklı model ve marka seçenekleriyle yüzlerce baret çeşidi Propazar’da satışta. Propazar web sitesi ve Propazar mağazalarımızdan baret alışverişi yapabilir ve toplu alım, ürün ve stok bilgisi gibi konular hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.