ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

İş Güvenliği Uyarı İkaz Levhaları

İş Güvenliği levhalarının birincil önemi, kazaların önüne geçmek ve çalışanın ve ziyaretçilerin belirli durumlarda ya da ortamlarda oluşabilecek olası tehlikelerden haberdar olmalarını sağlamaktır.

Isg uyarı ikaz levha tabela


Çalışanlar için iş güvenliği ikaz levhaları ve anlamları, hayati önem ifade etmektedir. Bu ikaz levhaları uyarma, güvenlik, bilgilendirme ve dikkatli olma hakkında o bölgede bulunan kişilere bilgiler vermektedir. Bu sebeple muhtemel oluşabilecek olan iş kazaların ve karışıklıklar yüksek oranda önüne geçilebilir. İş Güvenliği uyarı levhaları ve sembolleri sadece risklerin ve tehlikelerin varlığını bildirmekle kalmaz, ayrıca çalışanların güvenlik bilincini oluşturmaya katkı sağlar.

İş ortamındaki kazaların üretimde, ağır sanayide ve İnşaat sektöründe daha belirgin şekilde azaltılması oldukça önemlidir, ayrıca ofis tabanlı ortamlarda da önemi büyüktür. Her iş yeri için uyarı ikaz levhaları doğru analizler yapılarak seçilmelidir. Her çalışma ortamının farklı iş yeri sağlığı ve güvenliği işaret ve sembollerine ihtiyacı vardır. Bunun sebebi, her çalışma ortamının çeşitli tehlike ve risklere sahip olmasıdır. Her bir faaliyetin veya belirlenmiş çalışma ortamının risk değerlendirmesi, tehlikelerin belirlenmesine ve uygun levhaların seçilmesine yardımcı olacaktır.


Propazar firmamızdaki atölyemizde uyarı ikaz levhaları başlıca aşağıdaki özelliklerde yapılabilmektedir;

İkaz Levhası Çeşitleri ve ÖzellikleriSticker iş güvenliği levhası
Dekota iş güvenliği levhası
PVC iş güvenliği levhası
Saç iş güvenliği levhası
Reflektörlü iş güvenliği levhası
Fotolümenli iş güvenliği levhası

İş güvenliği uyarı levhaları ve verdikleri mesaj her yaştan, insanın anlayabileceği şekilde kolay, anlaşılır olmalıdır. Kaliteli malzeme ile yapılmış olan ikaz levhaları, zor koşullarda dahi daha iyi şekilde dayanacağı için tercih sebebi olmalıdır. Hem gece hem de gündüz görülebilecek şekilde yüksek görünürlük özelliğine sahip olmalıdır. Güneş enerjisi ile çalışan levhalar da doğru alanlarda tercih edilebilir. Dayanıklı, basit bir şekilde anlaşılabilir ve kaliteli ikaz tabelaları bir işletme için hayati önem taşır. Tüm bu özelliklere sahip olan iş güvenliği uyarı ikaz levhaları için Propazar’ı tercih edebilir, acil çıkış armatürleri, fosforlu levhalar ve çok daha fazlasına sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.