Yağ Emici
Yağ Emici


Yağ emiciler; petrol ve benzeri sızıntıların temizlenmesi için üretilmişlerdir. Emiciler yağ ve petrol bazlı sıvıları su yüzeyindeyken özel lifleri yardımıyla suyu iterek, sadece petrolü ve yağı emerler. Günlerce su içerisinde dursalar bile yapılarında herhangi bir bozulma olmaz veya su içerisinde batmazlar. Petrol ve yağları su veya topraktan temizlemek amacıyla kullanılırlar.

Yağ emiciler;

Hidrofobiktir: Suyu emmezler, Petrol ve yağ türevlerini içerisine hapseder.

Emiş gücü yüksektir: Kendi ağırlığının 15 katına kadar absorbsiyon yapabilirler.

Tiftiklenme yapmazlar : Özel üretimi sebebiyle tiftiklenme yapmaz bu nedenle makina parçalarının yağlarını temizlemek için gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Çok hızlı emerler : Çabuk emiş özelliği temizlik süresini kısaltmaktadır.

Yüksek muhafaza gücü bulunur: Yağ ve türevlerini içerisinde muhafaza eder ve kirliliği bünyesinden bırakarak tekrar kirliliğe neden olmazlar.

Yağ ve petrol sızıntıları çevresel bakımdan risk oluşturup su ve toprak kirliliğine sebebiyet vermektedir. Örneğin yağın bir litresi, bir milyon metreküp suyun kirlenmesine neden olabilir. Bunu işletme açısından incelersek çevresel kirlilik yasalara göre işletmelerin yüksek miktarlarda ceza ödemesine neden olabilir. Bu nedenle petrol ve yağ döküntüleri için yağ emici kullanmak oldukça önemlidir.

Yağ emicilerin kullanım alanları:

Deniz, göl, dere, sel ve akıntılarda su yüzeyindeki yağ ve türevlerini toplamada, depolama tesislerinde, fabrikalarda, tankerlerde, karasal alanlarda kullanım için uygundur.

Yağ emici ped, yağ emici rulo, yağ emici sosis ve yağ emici yastık gibi farklı tip ve boyutta çeşitleri olan yağ emicilere Propazar üzerinden ulaşabilirsiniz. Yağ emici sayfamız üzerinden ürün çeşitlerine, yağ emici fiyatlarına ulaşabilir, sitemiz ve şubelerimiz üzerinden en uygun fiyatlarla yağ emicileri satın alabilirsiniz. Ürünlere dair daha kapsamlı bilgi için iletişim sayfamız üzerinde bulunan bilgiler ile bizlere ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.