ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Güvenli Kaplar

Güvenli kaplar; yanıcı, parlayıcı ürünlerin güvenli bir şekilde taşınması, dağıtımı ve depolanmasını sağlamak amacıyla kullanılır.

Güvenli kaplar, sızdırmaz contalı kapakları sayesinde alevi ve oksijeni dışarıda tutar. Yaylı kapakları ile kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak kapanarak dışarı ile hava teması kesilir ve sızdırmazlık sağlarlar. Bütün güvenli kaplar sızdırmazlığı garanti etmek için ve standartları yerine getirebilmek amacıyla basınç altında teste tabi tutulurlar.

güvenli kap banma kabı

Güvenli kaplar, tehlikeli sıvıları güvenli bir şekilde barındırarak, buharları kontrol altına alarak yangın riskini en aza indirger. Boşaltma ve doldurma işlemlerinde basitlik sağlar. Her endüstride ve hatta evde de kullanılan yanıcı parlayıcı ürünler güvenli olarak saklandığında yanma riski daha düşük seviyelere indirgenir.

Bu sıvılar; yakıtlar, solventler, temizleyiciler ve benzerleri ürünlerdir. Bu sıvıların kullanımı ve barındırılması beraberinde bir takım riskler taşır. Yanma riski olan sıvılar doğada uçucu halde bulunurlar.

Yangın anında patlamanın önüne geçmek amacı ile güvenlik kapları 0,3 bar basınçta otomatik olarak dışarı hava verir. Böylece, içerde biriken yüksek basınç çalışanlar için tehlike oluşturmaz.

Güvenli Kap ÇeşitleriGüvenli kaplar Tip 1 ve Tip 2 olmak üzere iki gruba ayrılır. Tip 1 kaplarda doldurma ve boşaltma işlemi tek bir kapak ile yapılır. Tip 2 kaplarda ise doldurma kapağı ve boşaltma kapakları birbirinden farklıdır. Tip 2 boşaltma kapağında bükülebilir esnek metal bir hortum bulunur. Böylece daha kolay ve risksiz bir boşaltma sağlanır. 

Her sıvının taşınması farklı renklerdeki kaplar ile mümkündür. Kırmızı renk, yanıcı parlayıcı ürünler için, mavi renk kerosen için, sarı renk dizel yakıtlar için ve yeşil renk ise petrol ve türevlerindeki sıvıların saklanması ve depolanması için kullanılmaktadır.

Banma KabıBanma kabı ise güvenli kap gibi olup yanıcı maddeler ile bir yeri temizlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Sizlerde yapacağınız işe en uygun güvenli kaplara ulaşmak ve bilgi almak için Propazar sitemizi ziyaret edebilir. Safecan saklama kapları ve birçok ürüne Propazar üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.