ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

İş Güvenliği Malzemeleri

İş güvenliği malzemeleri


İş güvenliği; bir işin yapılması sırasında işi yapan kişinin iş yerindeki çevre ve fiziki şartlar nedeniyle maruz kaldıkları kazalar ve sağlık sorunlarını önlemeye yönelik önlem ve uygulamalar bütünü olarak tanımlanmaktadır. Genel olarak bakıldığında işi yapan kişileri ve işletmeyi korumak için alınan tedbirlerdir. İş güvenliğinin sağlanmasında en önemli faktörlerden biri kullanılan kişisel koruyucu donanım ürünleridir.

Kişisel koruyucu donanım ürünleri; çalışan kişilerin sağlık ve güvenlik koşullarının iyileştirilmesi ve korunması amacıyla kullanılan donanımlardır. Kişisel koruyucu donanım ürünleri risk faktörleri analiz edildikten sonra yapılacak işin risklerini önlemeye yönelik olmalı ve extra risk oluşturmamalıdır. Risk faktörlerinin yanı sıra kullanılacak kişisel koruyucu donanım ürünleri çevre şartlarına uygun seçilmelidir. İş verenler çalışanlara kişisel koruyucu temin ederken hijyen ve rahatlık gibi faktörlere dikkat etmelidir.

İş güvenliğinin sağlanması için kişisel koruyucu donanım ürünleri bazen tek başına yeterli olmayabilir. Yapılan işin ya da iş yerinin barındırdığı risklere dair çalışan kişileri uyarmak ve iş yerine ait kuralları belirtmek için iş güvenliği levhaları kullanılmaktadır. İş güvenliği levhaları bazen bir kuralı vurgularken bazen de risklere karşı kullanmamız gereken kişisel koruyucu donanım ürünleri hakkında bilgi verebilir. İş elbiseleri de yine iş güvenliğinin sağlanması amacıyla kullanılan önemli ürünlerden biridir. Örneğin alevle ilgili bir iş yapan kişinin aleve dayanıklı kıyafet giymesi, açık havada çalışan birinin soğuk ortam şartlarına uygun iş kıyafeti giymesi iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasında önemli faktörlerden biridir.

 

En çok kullanılan iş güvenliği malzemeleri, iş gözlüğü, yüz maskesi, iş eldiveni, siperlik, iş ayakkabısı, kulaklık, kulak tıkacı, baret, solunum seti, yüksekte çalışma ekipmanları, iş güvenliği tabelaları, iş kıyafetleri olarak sıralanabilir.

İş güvenliği malzemeleri hakkında bilgi almak için doğru adrestesiniz. Türkiye’nin iş güvenliği malzemeleri tedarikçisi olan Propazar iş sağlığı ve güvenliği alanında sektörde lider firmalardan biridir. Sizler de iş güvenliği malzemeleri hakkında bilgi almak ve iş güvenliği malzemeleri ile ilgili alışveriş yapmak için Propazar web sitesini ziyaret edebilir iletişim sayfasında bulunan iletişim bilgileri ile Propazar’a ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.