ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Kimyasal Emiciler

Kimyasal Emiciler

Kimyasal Emiciler Nedir:

Kimyasal emiciler, yoğun kullanımlar için üretilen emme kapasitesi çok yüksek olan ürünlerdir. Yeşil rengi sayesinde döküntünün emilme durumu hakkında kolay tespit yapmaya olanak tanır. Ürünün yeşil rengi kirleticinin renginde değişiklik olana kadar emmeye devam ediyor demektir. Suyu asla emmez sadece yağ ve petrol türevlerini emer. Bu nedenle iç ve dış tüm mekanlarda kullanıma uygundur. Su yüzeyine dökülmüş, veya yağmurlu havalarda dış ortamda dökülmüş petrol türevlerini emerken bir damla suyu dahi emmez. İnce liflerden oluşması nedeniyle çok yoğun emiş kapasitesine sahiptir.

Kimyasal Emicilerin Avantajları:

✓ Toksit ve asidik gibi agresif kimyasallar da dahil olmak üzere  tüm kimyasal sıvıları emer.

✓ Kimyasal reaksiyona girmez.

✓ Esneklik sağlayan gözenekli yapısı bulunmaktadır.

✓ Aynı zamanda perforelidir, koparılmaya hazır kenarlara sahiptir.(Kimyasal emici rulo)

✓ Gerektiği takdirde ebadı küçültülerek, küçük döküntülerde de kullanılabilir. (kimyasal ped, kimyasal rulo)

 

Kimyasal Emiciler Nerelerde Kullanılır:

Örneğin bir petrol tankeri devrildi ve her tarafa petrol sızıyor. Bu gibi durumlarda petrolün toplanabilmesi için kimyasal emiciler kullanılabilir. Kimyasal emicilerin kullanıldığı diğer alanları da sıralayacak olursak; kimya endüstrisinde, boya fabrikalarında, ilaç sanayiinde, dağıtım ve lojistik sektörlerinde, hastanelerde, petrol içeren sektörlerde ve laboratuvarlarda kullanıldığını söyleyebiliriz.

 

Kimyasal Emici ürün çeşitleri:

Kimyasal emicilerin rulo, ped, sosis, yastık olmak üzere dört çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda kimyasal emici çeşitlerinin bir arada bulunduğu emici kitlerde piyasada satılmaktadır.

 

Sizlerde kimyasal emici rulo, kimyasal emici ped, kimyasal emici sosis, kimyasal emici yastık, kimyasal döküntü kiti gibi kimyasal emici ürün çeşitleri hakkında bilgi almak, ürünleri satın almak ya da sadece fiyat bilgisi öğrenmek için kimyasal emiciler sayfamızı ziyaret edebilir, İletişim sayfamız üzerinde bulunan bilgiler ile bizlere ulaşarak toplu alım, stok bilgisi gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.