ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Güvenli Kapların Kullanımı

guvenli-kaplar-2.jpg (243 KB)Güvenli kaplar yanıcı ve uçucu maddeleri saklamak, depolamak ve taşımak için kullanılan özel kaplardır. Olası bir patlama ve alev alma durumlarının önüne geçmek için güvenli kapların kullanımı elzemdir. Her sektörde ve hatta evde bile kullanılan yanıcı parlayıcı sıvılar uygun koşullarda saklandığında parlama ve alev alma riski daha düşük düzeyde kalır. Her zaman unutulmaması gereken bir konu var ki, kaza ve yangın riski uygun güvenlik ekipmanlarının kullanılması nedeniyle meydana gelmektedir.

 

Güvenli kaplar, sızmaz contalı kapak ile alev kaynağı ve oksijeni dışarıda tutarak yangın riskini düşürür. Yaylı kapak kullanılmadığı zaman otomatik olarak kapanarak dışarı ile hava temasını keser ve sızdırmazlığı sağlar. Bütün kaplar sızdırmazlığı garanti etmek için basınç altında teste tabi tutulmak zorundadır. Kaplar galvanizli çelik ve paslanmaz çelikten üretilmektedir. Boyalı galvanizli çelik güvenlik kapları yanıcı parlayıcı petrol türevlerinin kullanımı için uygun olup paslanmaz çelik kaplar ise, alkoller, eterler, aromatikler, hidrokarbonlar ve klor bazlı hidrokarbonların kullanımı için uygundur.

Banma ve Islatma Kapları

 Sünger ya da bezin banma haznesine bastırılarak sıvının banma haznesine pompalanması, pompalama bitince fazla sıvının tekrar alt depoya dönmesini sağlayan kaptır. Böylece haznede kalan fazla sıvının uçması, buharlaşarak solunması engellenmiş olur.

Taşıma ve Saklama Kabı

Yanıcı ve uçucu maddelerin taşınması, başka kaplara aktarılması ya da ürünün depolanmasını sağlamak amacıyla kullanılır.

Yakıtlar, solventler, temizleyiciler ve benzeri yanıcı ve uçucu maddeler ile çalışıyor ve güvenli kaplara ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestesiniz. Güvenli kapları hangi amaçla kullanacağınızı analiz ettikten sonra ihtiyaç duyduğunuz kabı belirleyerek, güvenli kaplar sayfamız üzerinden Safecan markasına ait güvenli kapları inceleyebilir, ihtiyaç duyduğunuz kap çeşidini seçerek sitemiz üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.