ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Emniyetli Maket Bıçağı Falçata Kullanımı

Maket bıçağı, plastik ya da metal bir koruma sürgüsü içerisinde ileri geri hareket edebilen ve kilitleme mekanizması ile sabitlenebilen keskin bir bıçak modelidir. Kilitleme mekanizması, ince ve keskin olması sayesinde oldukça güvenli olan bu bıçaklar genellikle maket yapımı sırasında çok sık kullanıldığı için maket bıçağı olarak anılmaktadır. Maket bıçağı halk arasında falçata olarak da bilinmektedir. Özet ile maket bıçağı ile falçata arasındaki fark sorusunun cevabı aslında arasında fark olmadığıdır. Maket bıçaklarının kullanım alanı çok geniştir. Maket bıçağının başlıca kullanım alanları fabrikalar, inşaat sektörü, okul projeleri ve ofis ortamlarıdır. Maket bıçağını kullanarak plastik ya da ahşap kaplama ürünlerde, kartonda, kesme işlemini güvenli ve basit bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Emniyetli Maket Bıçağı Falçata Modelleri

Maket bıçağının en avantajlı özelliğinden biri; kullanmak isteyen kişi istediği şekilde bıçağın boyunu ayarlayabilir ve içindeki bıçak körelir ya da zarar görürse maket bıçağı yedekleriyle içindeki bıçağın ucu değiştirilebilir. Maket bıçaklarının kullanım alanına göre farklı isimleri vardır.

 

Maket bıçakları aynı zamanda kullanım özelliklerine göre Klipsli, Emniyetli ve Geri çeken gibi farklı sınıflara ayrılır. Maket Bıçağı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır. 

Güvenli Maket Bıçağı Kullanımı

 

  • Maket bıçağı kullanırken yapılan işe konsantre olunuz. Oldukça keskin olması sebebiyle bir anlık dalgınlık ile iş kazalarına sebebiyet verebilir.
  • Kullandığınız bıçak ucunun yeni ve keskin olduğundan emin olunuz. Körelmiş bıçak ucu ile kesme işlemi yapmak daha çok uğraş ve güç gerektirdiği için iş kazalarına sebep olma oranı oldukça yüksektir. Körelmiş bıçak uçlarını yedekleri ile değiştiriniz.
  • Maket bıçağınıza uygun uzunlukta bıçak kullanmaya özen gösteriniz ve bıçağın olabildiğince az açılacak şekilde ayarlanmasına dikkat ederek olası risklerin önüne geçiniz.

İşte tüm bu sorunlara çözüm olarak güvenli yani emniyetli maket bıçakları bu sorunların ve risklerin çoğunu ortadan kaldırmaktadır. Emniyetli falçatalar kendi kendine geri çeken, paket açmak için olup eli kesme ihtimali olmayan gibi gibi bir çok çeşidir ile hayatımızdaki iş kazalarının önüne geçmektedir. Bu çeşitleri ve modelleri web sitemizde ilgili kategoride inceleyebilirsiniz.

 

Emniyetli maket bıçakları, Martor maket bıçakları ve Mure & Peyrot maket bıçakları ve çok daha fazlası güvenin adresi Propazar’da satışta. Sizlerde farklı model ve farklı fiyat seçeneklerine erişmek ve en kaliteli ürünlere ulaşmak için Propazar’ı ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.