Kimyasal Sızıntı Paletleri
kimyasal-sizinti-paletleri-1.jpg (193 KB)

 

İş güvenliği ve çevre atık yönetmelikleri kapsamında kimyasal sıvıların ve özellikle tehlikeli atık sınıfındaki kimyasalların boşatılması, dolumu ya da taşınması sırasında sızma ve taşma önleyici sıvı toplama paletleri kullanılmalıdır. Solvent, yağ, tiner, boya varilleri, mürekkep, teneke kutuları, plastik bidonlar, IBC tanklar vb. tehlikeli atık sınıfına giren maddelerin yere dökülmesini engelleyen kimyasal sızıntı paletleri çeşitli boy, tip ve modellerde üretilmektedir.

Kimyasal sızıntı paletlerinin gövdeleri sızdırmaz olup, sağlam üretilmektedir. Sadece tek tip bidonları istifleyebileceğiniz gibi farklı tip ambalaj kutularını da koyabileceğiz ölçülerde kombine paletlerde vardır. Bazı sızıntı paletleri forklift ve transpaletle taşımaya uygundur. Tehlikeli atık sınıfındaki ürünlerin sızıntı paletlerinde emniyetli şekilde toplanması ve boşaltılması için paletlerin üzerindeki ızgaralar rahatlıkla sökülüp takılabilmektedir. 

Izgaralı kimyasal sızıntı paletleri aynı zamanda doldurma ve boşaltma sırasında damlacıkların çevreye sıçramasını de engellemektedir.     Kimyasal sızıntı paletlerinin yanında varillerin doldurulması ve boşaltılması için yükseltici sehpalarda mevcuttur. Bu sehpalar ayrı olabildiği gibi   gövde ile yekpare kombine paletler de vardır. Variller normal de dikey istiflenir.  Bu durum daha fazla varil istiflenmesini sağlar.  Ancak boşaltma gereken durumlarda varil yatay durmalıdır ve kova dolumu için varil altına yükseltici sehpa gereklidir. 

 

Endüstriyel güvenlik önemli sorunlardan biridir. Zehirli kimyasallar içeren varilleri saklamak ve taşımak için kimyasal sızıntı paletleri kullanmak idealdir. Kimyasal sızıntı paletleri, uluslararası standartlara uygun ve kimya endüstrisinde kullanılmak üzere üretilmektedir. Genellikle sabit bekleme alanlarında zemin koruma amaçlı kullanılmaktadır. Sizlerde kimyasal sızıntı paletleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da ürünleri incelemek isterseniz kimyasal sızıntı paletleri sayfamızı ziyaret edebilir, ürün fiyatlarını inceleyebilir iletişim sayfamız üzerinde bulunan bilgiler ile bizlere ulaşarak konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.