ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

İş Ayakkabısı ve Çeşitleri

İş Ayakkabisi


İş yeri kazalarında meydana gelen ayak yaralanmalarının birçoğu koruyucu ayakkabı kullanmamaktan kaynaklanmaktadır. Ayak yaralanmaları en çok inşaat, ormancılık ve balıkçılık alanlarında görülmektedir. Ayak yaralanmalarına en sık karşılaşılan yaralanma türleri, kemik kırılması, ayak ezilmesi, parmak kaybı, delinme ve yanıcı yakıcı maddelerin oluşturduğu yaralanmalar olarak sıralanabilir. Çivi, bıçak, hurda gibi ürünlerin bulunduğu ortamlarda, elektrik riskinin olduğu ortamlarda, ağır cisimlere çarpma ve ya ağır cisimlerin düşme riskinin olduğu ortamlarda, aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlarda iş ayakkabısı kullanmak olası iş kazaları ve sağlık problemlerinin önüne geçmektedir. İş ayakkabıları seçimi yaparken yapılan işin ve iş ortamının özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. İş ayakkabıları barındırdıkları özelliklere göre kendi içinde sınıflara ayrılmaktadır. Her iş ayakkabısında bulunması gereken güvenlik standartları bulunmaktadır. Bunlar; S1, S1P, S2 ve S3 olarak sınıflandırılmıştır.

S1 İş Ayakkabısı: Kompozit burunlu ya da çelik burunlu üretilebilir. Su geçiren bir deri ya da süetten üretilmiştir. Bu sebeple daha çok kuru alanlarda kullanılması önerilmektedir. Bu ayakkabıların tabanları her türlü darbeye, yağa, asitli maddelere ve elektrik çarpmalarına karşı (Elektrik Dirençli Taban Özelliği Bulunan Ayakkabılarda) dirençlidir. Şok emici topuk bölgesine sahiptir. Antistatik özellikte olup ve kaymaz tabana sahiptir. 

S1P İş Ayakkabısı: S1 İş ayakkabı özelliklerine ilave olarak, tabandan girebilecek kesici ve delici cisimlerin batmasını engellemek amacıyla ayakkabı ile ayakkabı tabanı arasına konulan çelik yada kevlar tabanlı ayakkabılardır. Bu ayakkabıların tabanları her türlü darbeye, yağa, asitli maddelere ve elektrik çarpmalarına karşı (Elektrik Dirençli Taban Özelliği Bulunan Ayakkabılarda) dirençlidir. Şok emici topuk bölgesine sahiptir. Antistatik özellikte olup ve kaymaz tabana sahiptir. 

S2 İş Ayakkabısı: Kompozit burunlu ya da çelik burunlu üretilebilir. Gelebilecek her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Ayakkabının Saya kısmı yağa ve suya dirençli olduğu için ıslak ve yağlı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu ayakkabıların tabanları her türlü darbeye, yağa, asitli maddelere ve elektrik çarpmalarına karşı (Elektrik Dirençli Taban Özelliği Bulunan Ayakkabılarda) dirençlidir. Şok emici topuk bölgesine sahiptir. Antistatik özellikte olup ve kaymaz tabana sahiptir.

S3 İş Ayakkabısı: S2 İş ayakkabı özelliklerine ilave olarak, tabandan girebilecek kesici ve delici cisimlerin batmasını engellemek amacıyla ayakkabı ile ayakkabı tabanı arasına konulan çelik yada kevlar tabanlı ayakkabılardır. Bu ayakkabıların tabanları her türlü darbeye, yağa, asitli maddelere ve elektrik çarpmalarına karşı (Elektrik Dirençli Taban Özelliği Bulunan Ayakkabılarda) dirençlidir. Şok emici topuk bölgesine sahiptir. Antistatik özellikte olup ve kaymaz tabana sahiptir. 

Elektrikçi ayakkabısı, iş botları iş çizmeleri ve farklı özelliklere sahip iş ayakkabıları çeşitleri Propazar’da. Sizlerde işinize uygun iş ayakkabısı arıyor ve uygun fiyatlarla satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. İş güvenliği ayakkabıları en iyi fiyatlarla Propazar’da satışta.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.