ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Göz Vücut Duşu

goz-vucut-dusu.jpg (608 KB)

 

Acil durum duşları; fabrika ve laboratuvar gibi yüksek kimyasal risk altındaki çalışma ortamları veya yüksek miktarda toz etkisi altında bulunan iş yerlerinde kullanılması zorunlu bir ekipmandır.

Göz yıkama istasyonu ise çalışma sırasında göz sağlığına zarar veren asit, alkali, kostik gibi zararlı kimyasalların gözle teması ile oluşan yaralamalarda ya da tahta, metal çapakları, toz, kir gibi göze kaçan yabancı maddelerden gözün temizlenmesi için kullanılan koruyucu güvenlik malzemesidir. Göz ve vücut yıkama istasyonları şebeke suyu ile çalışır, hızlı ve bol su ile yıkama yaparak olası ağır hasarların önlenmesinde yardımcı olurlar. Duşlar, tek tek kurulabileceği gibi göz vücut duşu şeklinde kombine edilebilir.

 

Göz vücut duşları; fabrika, laboratuvar, hastane ve benzeri ortamlarda yapılan faaliyet sırasında beden veya göz sağlığına zarar veren her tür asit, alkali, kostik gibi maddelerin vücut ya da göz ile teması sırasında oluşan tahriş, yanma ve yaralanmalarda vücudun ya da gözün temizlenmesi için kullanılan ilk yardım güvenlik malzemesidir. Tehlikeli bir madde, özellikle de bir kimyasal maddeye maruz kaldıktan sonraki ilk 10–15 saniye, kritik öneme sahiptir. Hatta birkaç saniye içinde müdahale edilmez ise ciddi yaralanmalar meydana gelebilir. Göz vücut duşları; en yakın noktada işçilerin bu tehlikeli maddelerden temizlenmelerini sağlar. Kimyasal madde kazaları çok iyi mühendislik kontrolleri yapılan çalışma ortamlarında da bile ne yazık ki gerçekleşmektedir. Sonuç olarak, kişisel koruyucu donanım (gözlük, başlık, maske vb ) kullanımı esastır lakin acil durum duşları ve göz yıkama istasyonları da kimyasallar ya da yabancı cisimler ile oluşacak iş kazalarında etkileri en aza indirmek için elzemdir.

Sizlerde göz vücut duşu edinmek  ya da ürünleri incelemek istiyorsanız göz vücut duşu sayfamız üzerinden ürünlere ulaşabilir, web sitemiz ya da şubelerimiz üzerinden acil göz duşu ya da acil boy duşu ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.