ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Gürültü Önleyici Kulak Koruyucu

İş kulaklığı, gürültülü çalışma alanlarında, kulak koruması sağlayan önemli bir kişisel koruyucu donanım malzemesidir.

Gürültü kirliliğinin olmadığı bir dünya düşünemeyiz. İnşaat, üretim, ulaştırma gibi alanlarda ise bu seslere maruz kalmadan çalışmak ne yazık ki mümkün değildir.


gürültü önceliyici kulak koruyucu


İnşaat sahasında beton delme işlemi sırasında ya da  havaalanında bir uçağın kalkışı esnasında çıkan seslerin olmaması hayal edilemez. Bu gürültüler insanı sadece rahatsız etmekle kalmaz kişinin çalışmasına da engel olur.

Rahatsız eden yüksek desibel seviyesinde gürültüler, kişinin konsantre olmasını engeller ve iş kazalarına yol sebebiyet verebilir. Ayrıca, yüksek frekanslı ve şiddetli gürültüler, çalışan kişilerde sağlık sorunlarına sebep olabilir. İşte bu olumsuz sonuçların önüne geçmek, güvenilir ve sürdürülebilir bir çalışma alanı sağlamak için kulakların korunması şarttır.

Gürültü sebepli işitme kayıplarını engellemek için, asıl amaç çalışan kişinin kulağını gürültüden en az seviyede etkileyecek biçimde korumak olsa da işyerleri iş ortamındaki ses ve ikaz/alarm seslerinden çalışan kişiyi yalıtmak istemezler. Aksi durumda iş kazaları kaçınılmaz olur.Çalışan kişinin ortamdaki sesi yüzde yüz duymasına engel olmamak için işyerinde gürültü maruziyet ölçümü yapıldıktan sonra kulaklık seçimi yapılmalıdır. İlgili yönetmeliğe göre “en düşük maruziyet eylem seviyesi olan 80 dB altına indirecek seviyede bir kulaklık seçimi yapılmalıdır.

Gürültü Önleyici Kulak Koruyucu ÇeşitleriKulak Tıkacı
Başbantlı Kulaklık
Barete Takılabilir Kulaklık
Ense Bantlı Kulaklık

 

Gürültü seviyesi iş yerine ve yapılan işin özelliğine göre farklılık gösterir. Fakat her iş yerinin, iş güvenliğini sağlamak için bazı güvenlik ve sağlık talimatları bulunur. Bu talimatlardan yola çıkarak, yaptığınız işin özelliğine göre kullanmanız gereken kulaklıklarla ilgili bilgiye erişebilirsiniz.

3m iş kulaklığı, Starline iş kulaklığı ve birçok iş kulaklığı çeşidi farklı marka ve model seçenekleri ile Propazar’da sizlerle. Kulak koruyucu çeşitlerine dair daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.