ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Tek Kullanımlık Kimyasal Tulum

İşçiler, iş alanlarında pek çok tehlikeli kimyasal ve partiküllere maruz kalabilir. Bu maruziyet asbest, mezotelyoma ve kanser gibi ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Bu nedenle asbest koruyucu kıyafet ve maske, eldiven ve koruma gözlüğü gibi diğer kişisel koruyucu ekipmanların kullanılması hayati önem taşır. Birçok işyeri ve işyeri sağlığı ve güvenliği talimatları, çalışan kişilerin belirli iş süreçleri için tek kullanımlık tulumlar giymesini zorunlu kılar.

Bunlar hem asbestle ya da toza hem de kimyasal ürünlerle çalışma, boya püskürtme, ahşap işleri, kimyasal üretim, çevresel iyileştirme, laboratuvar işleri gibi tehlikeli işlemler için koruma sağlar.

Standartlar Onaylı tek kullanımlık tulumlar genellikle 'Tip' ile belirtilir Tipler kişinin neye karşı korunduğunu gösterir.

Belirtilen Tip çeşitleri Uluslararası veya EN Standardı kapsamında yapılan testlerle ilgilidir. Kısacası, bu standartlar aşağıda belirtilenlere karşı direnci kontrol eden çok çeşitli bireysel performans testlerini içermektedir; aşınma, çatlama, yırtılma, delinmelere karşı direnç, kimyasal geçirgenliğe karşı direnç, sıvı geçirmezlik, sprey ve aerosollere karşı direnç, ateşleme direnci.

Tek kullanımlık tulumlar bir dizi testten geçtikten sonra, Standartlar farklı çalışma ortamları için uygunluğuna bağlı olarak bir veya daha fazla türe sınıflandırır.


tek kullanımlık kimyasal toz tulumu

Tek Kullanımlık Tulum Tip Sınıflandırmaları

Tip 1 - Gaz sızdırmaz

Tip 2 - Gaz içermez

Tip 3 - Sıvı geçirmez

Tip 4 - Sıkı püskürtme koruması

Tip 5 - Havadaki partiküllere karşı koruma

Tip 6 - Sıvı ve kimyasal sıçramasına karşı koruma

Tek kullanımlık kimyasal tulumlar birden fazla tip koruması sağlayabilir. Ayrıca antistatik gibi farklı özelliklere de sahip olabilirler. Mavi, beyaz, siyah, sarı  gibi renkte olabilirler. 

Yaptığınız için özelliklerine göre size en uygun tipteki tek kullanımlık tulum ve tulum özelliklerine Propazar üzerinden erişebilir, 3m tek kullanımlık tulum , Delta Plus tek kullanımlık kimyasal tulum ve çok daha fazla marka seçeneğine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.