ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

İzole Halı

İzole Halı


Alçak, orta ve yüksek gerilim bulunan çalışma ortamlarında elektrik izolasyonu çok önemlidir. Çalışan kişilerin, bulundukları yerin elektriksel risklerine karşı korunabilmeleri için özel olarak geliştirilen elektriksel yalıtım kaplaması iş yerinde bulunan elektriksel risklere karşı çalışan kişilerin korunmasını sağlarken, iş güvenliği gereklerini doğrudan yerine getiren bir malzeme olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir. İzole halı OG kapalı şaltlarda, hücrelerde ve panoların olduğu ortamlarda yapılacak olan çalışmalarda toprakla yalıtarak çalışan kişinin güvenliğini sağlayan güvenlik malzemesi olarak tanımlanabilir. Üst yüzeyi kaymayı engelleyecek biçimde baklava dilimli veya tırtıllı şekillerde olan, elastromer ve yalıtkan (kauçuk, polüretan vb.) malzemeden üretilmiş , farklı ebatları bulunan halıdır. Başlıca kullanım alanları;  Trafo merkezleri, Elektrik santralleri, Deney laboratuvarları, Makine ve elektrik pano önleri olarak sıralanabilir. İzole halı özelliklerine bakacak olursak;  

*Yalıtım özelliği sayesinde tam koruma sağladığı için çalışan kişiler için hayati bir risk hiçbir zaman söz konusu değildir.

*Su çekme, su tutma özelliği olmaması sebebiyle ıslak koşullarda bile gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

*Montaj ve döşemesi oldukça kolaydır.

*İzolasyon özelliği sebebi ile sıcak ya da soğuktan etkilenmez.

*Uzun ömürlü, dayanıklı ve ekonomiktir.

*Diğer malzemelere göre kullanımı ve temizlemesi kolay olduğu için işçilikte ve malzemede kolaylık sağlayan bir iş güvenliği ürünüdür.

Elektrik ile çalışmak en küçük bir dikkatsizliğe ve önlem alınmamasına fırsat verilemeyecek kadar tehlikelidir. İnsan vücudunun elektrik akımından etkilenmesi durumunda yaşamsal organlar zarar görebilir hatta iş kazaları ölüm ile sonuçlanabilir. Olası iş kazalarının önüne geçebilmek ve iş güvenliğini sağlamak için izole halı kullanılması zorunlu malzemelerden biridir. Sizlerde izole halı arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz. Elektrik izolasyonu sağlayan halı çeşitleri ve diğer izole ürünler Propazar’da! Web sitemiz üzerinden yalıtkan paspas alışverişi yapabilir, ürünler ve yalıtkan paspas fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.