ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Yalıtkan Paspas

Yalıtkan Paspas

Her işveren işyerinde işçilerinin sağlığını ve iş güvenliğini sağlamak için gerekli olanı yapmak ve bu husustaki şartları sağlamak ve araçları noksansız bulundurmakla yükümlüdür. Bu hususta iş yerindeki elektrik çarpması sebebiyle oluşabilecek her türlü kazayı önlemek için gerekli tedbirler alınmalıdır. Elektrik akımından kaynaklı kazaların önüne geçmek için kullanılabilecek ürünlerden biri de yalıtkan paspastır.

Çalışma ortamlarında çalışma tezgahları, elektrik panoları ve iş güvenliğinin tehlikede olabileceği yerlerde ve çalışmalarda toprakla yalıtarak çalışanın güvenliğini sağlayan yalıtkan paspaslar, üst yüzeyi kaymayı engelleyecek biçimde tırtıllı veya baklava şeklinde kauçuk ve poliüretan malzemeden üretilmiş paspaslardır.

İzole paspas yani yalıtkan paspaslar, çalışanları ya da ziyaretçileri başka kişisel koruyucu donanım kullanmamış olsalar dahi elektrik akımlarından korumak için tasarlanmış ürünlerdir. Yalıtkan paspaslar mevcut elektrik akımına uygun kullanılması halinde %100 koruma sağlayabilmektedir. İzole paspaslar kaymazlık sağlayacak yapıdadır. Farklı kalınlıktaki İzole Paspaslar 50.000 volta kadar koruyuculuk sağlayabilmektedir. 2 mm kalınlık 10.000 volt gerilime kadar, 3 mm kalınlık 20.000 volta kadar, 4 mm kalınlık 30.000 volta kadar, 5 mm kalınlık ise 40.000 volta kadar dayanıklılık göstermektedir. İzole halı elektrik olan bütün çalışma alanlarda, iç ve dış ortamlarda kullanılabilir. Çalışan kişilerin iş güvenliğini sağlamak ve elektrik çarpması durumunda daha az etkilenmelerini sağlamak amacıyla zemine örtülür. Yayılması oldukça kolaydır. Sizlerde elektrik olan bir iş ortamında çalışıyor ya da elektrik akımı riski bulunan bir iş yerine sahipseniz, kendinizin ya da çalışanlarınızın iş sağlığı ve güvenliğini korumak için İzole halı kullanabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi farklı volt ve boyutlara sahip olan izole paspaslara, farklı renk ve farklı yüzey seçenekleri ile Propazar üzerinden ulaşabilirsiniz yalıtkan paspas sayfamız üzerinden ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilir, iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşarak fiyat ve stok bilgisi öğrenebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.