İzole Elektrikçi Merdiveni
elektrikci-merdiveni.jpg (125 KB)Elektriksel izolasyon (elektriksel yalıtkan), elektrik enerjisinin sadece ilgili iletken üzerinden geçmesini sağlamak, oluşabilecek kısa devre akımlarının önüne geçmek ve canlıların güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan bir izolasyon (yalıtım) türüdür. Elektrikle çalışan kişilerin kullandığı ürünlerin, giydiği kıyafetlerin izole olması ile olası iş kazalarının önüne geçmeyi sağlamaktadır. Elektrik ile ilgili iş kazaları etki bakımından üçe ayrılır. Bunlar:

1) Elektrik akımının direkt sinirler, kaslar ve kalbin çalışması üzerine etkisi,

2) Elektrik akımının neden olduğu ısınmadan dolayı meydana gelen zararlar, örneğin; arkın sebep olduğu yanmalar.

3) İnsan için zararlı olmayan çok küçük akımlarda, korku nedeni ile mesela düşme, çarpma vb. gibi mekanik zararların meydana gelmesi.

Bu tesirlerden en önemlisi, elektrik akımının sinirler ve adaleler üzerine doğrudan doğruya etki etmesidir. Elektriğin neden olduğu bu zararların önüne geçebilmenin en önemli yolu önlem almaktır. Elektrik akımını önleyecek elektrik eldiveni, esd iş kıyafetleri, elektrikçi ayakkabısı bu önlemlerin başında gelirken, aslında en unutulan ve sık sık iş kazalarına neden olan elektrikçilerin kullandığı merdivenler de alınacak önlemler arasındadır. Kullanılan merdivenlerin elektrik yalıtımlı olması gerekmektedir. Elektrik yalıtımlı merdivenler fiberglass ya da izole merdiven olarak da bilinmektedir. İzole merdivenler, elektrik akımını iletmediklerinden dolayı elektrik kablolarına ve hatlarına yakın yerlerde çalışanlar için uygun ve güvenilir ürünlerdir. Fiberglass merdivenler basamak sayılarına göre farklı boyutlarda, sürgülü ya da A tiplerinde olmaktadır. Sizlerde yaptığınız işin özelliklerine uygun iş sağlığınızı ve güvenliğinizi korumak için elektrikçi merdiveni arıyorsanız doğru adrestesiniz. A tipi Fiberglass merdiven, sürgülü elektrikçi merdiveni, geniş izole merdiven ve çok daha fazlası en uygun fiyatlarla kalitenin ve güveninin adresi Propazar’da satışta. Ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek ve stok bilgisi sormak için iletişim sayfamızda bulunan bilgiler ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.