Elektrikçi Ayakkabısı


Elektrikçi Ayakkabısıİş ayakkabıları
büyük çoğunlukla fiziksel darbelere, su ve yağa karşı dirençli olarak üretilen kişisel koruyucu donanımlardır. Elektrik işi yapan kişiler ise bunlara ek olarak enerji akımından da korunmak zorundadır. Bu nedenle elektrikçiler için enerji akımını engelleyen iş ayakkabıları üretilmektedir.

Elektrikçi ayakkabıları, özel niteliklere ve yüksek performansa sahip olmalıdır. Esnek ve kolay kolay yıpranmayan deri veya kumaştan imal edilmektedir. Bu ayakkabıların altı yüksek gerilime dayanıklı lastikten meydana getirilmelidir. Elektrikçi ayakkabılarının delici ve kesici cisimlere karşı koruyucu alt tabana sahip olması gerekir. Bu koruyucu tabanların demir ve çelik olmaması gerektiği gibi ayakkabının bütün metal detaylardan arındırılmış olması gerekmektedir. Çelik ve demir olmayan ancak koruyucu özelliği olan kevlar adı verilen malzemeden yapılmış ara tabanlar ile delici kesici cisimlere karşı koruma sağlanabilmektedir. Elektrikçi ayakkabılarında burun koruması isteniyorsa kesinlikle kompozit burun koruması tercih edilmelidir. Ayakkabıların tam koruma sağlaması için tam kapalı olması gerekmektedir. Özellikle sandalet gibi ucu açık ayakkabılar kesinlikle tercih edilmemelidir. Su geçirmez ve yağa karşı dayanıklı olması yine koruyuculuk açısından önemli olmaktadır. Bu nedenle üretimde özel deri ve nubuk ürünler tercih edilmektedir.

 

Elektrik akımından korunmak için elbette sadece elektrikçi ayakkabıları yeterli olmamaktadır. Elektrik akımından tam anlamıyla korunabilmek için elektrikçi eldiveni, izole kıyafet, elektrikçi bareti gibi diğer koruyucu ürünleri de kullanmamız elzemdir. İhtiyaç halindeki tüm koruyucu ürünler bir arada kullanıldığında elektrik akımına karşı tam koruma sağlanabilmektedir.

Sizlerde elektrik işleri ile ilgileniyor ve elektrikçi ayakkabısına ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestesiniz. Elektrikçi ayakkabısı sayfamız üzerinden farklı marka, farklı model ve farklı koruma türlerindeki izole ayakkabı çeşitlerine ulaşabilir, güvenin adresi Propazar üzerinden en uygun fiyatlar ile güvenle satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.