ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Toz Maskesi ve Çeşitleri


toz-maskesi11.jpg (272 KB)


Toz maskesi
, çalışan kişiyi çalıştığı ortamda bulunan zararlı ve sağlığını etkileyecek ya da çalışma verimini etkileyecek toz ve partiküllere karşı koruyan kişisel koruyucu donanım ürünüdür. Toz maskeleri koruma oranlarına göre kendi içinde sınıflara ayrılır. FFP1 korumalı maskeler, FFP2 korumalı maskeler ve FFP3 korumalı maskeler şeklinde üç sınıf bulunmaktadır. Koruma oranı FFP1, FFP2 ve FFP3 olmak üzere sırasına göre artmaktadır. Toz maskesi çeşitleri özelliklerine göre de bazı farklılıklar içerir. Ventilli, ventilsiz aktif karbon çeşitleri bulunurken, katlanabilen ya da konik toz maskeleri de bulunmaktadır. Toz maskesi seçimi yaparken çalışılacak ortamdaki toz miktarına göre seçim yapılmalıdır.

 

FFP1 maskeler toz, duman, sis gibi durumlardan korunmak için kullanılır. Genelde marangozlar boyacılar ve inşaat işçileri tercih eder. FFP2 maskeler, sağlığı olumsuz etkileyen aeresoller, gazlar ve buharlardan korunmak için kullanılır. FFP1 maskelere göre daha fazla koruma sağlar. FFP3 maskeler, FFP koruma sınıf içindeki koruma düzeyi en yüksek olan maske türüdür. Katı, sıvı aerosolleri ve protein moleküllerini bloke edebilir. Partiküllere karşı koruma düzeyi %99’dur. Bu yüzden en çok sağlık çalışanları tarafından tercih edilmektedir. Toz maskeleri yıkanmak için tasarlanmamıştır. Su maskenin yapısını bozacağı için ıslaklıktan uzak tutulmalıdır. Aktif karbon maskeler ise kötü kokuları filtrelemektedir. Bu nedenle genelde kaynak yaparken, ya da koku hassasiyeti oluşturan işlerde çalışırken oldukça fazla tercih edilir.

 

FFP1 toz maskesi, FFP2 toz maskesi, FFP3 Toz maskesi, ventilli toz maskesi, ventilsiz toz maskesi, aktif karbon toz maskesi, konik toz maskesi, katlanabilir toz maskesi ve bütün toz maskesi çeşitleri Propazar’da. Toz maskeleri hakkında bilgi edinmek ve fiyat bilgisi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Toz maskesi satın almak için mağazalarımızı ziyaret edebilir ya da Propazar internet adresimiz ve ya diğer Pazar yerlerindeki Propazar mağazalarından online olarak alışveriş yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.