ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Yüksekte Çalışma Ekipmanları ve Özellikleri

Yüksekte Çalışma Ekipmanları,

Yüksekte çalışma sırasında iş güvenliğinin sağlanması son dönemlerde en dikkat edilen konulardan biridir. Yüksekte çalışma sırasında çalışan kişilerin düşme sonucunda yaralanma ve hatta ölüm riski son derece fazladır. Bu nedenden dolayıdır ki istenmeyen olumsuz durumlar yaşanmaması adına mutlaka iş güvenliği önlemlerin alınması elzemdir. Tüm bunların yanı sıra yüksekte çalışan bir kişi için bir diğer önem arz eden konulardan biri de kullandığı ekipmanın düşmemesidir. Kullanılan ekipmanın düşmesi başka bir kişiye zarar verebilecekken aynı zamanda çalışan kişinin dikkatini dağıtarak kişinin iş verimini düşürmektedir. Bu nedenle kişi öncelikle yüksekte çalışma ekipmanlarını kullanarak kendini güvene almalı daha sonra başkalarına zarar vermemek için kullandığı ekipmanları tool lanyardlar ile güvene almalıdır. Yükseklikte yapılan işlerin ciddi tehlike arz ettiğinden bahsettik. Bu sebeple bu alanda kullanılan yüksekte çalışma ekipmanlarının düzenli aralıklarla kontrolünün yapılması gerekmektedir.

 

Yüksekte çalışacak olan kişilerde eğitim ve bilgilendirme son derece önemlidir. İş sağlığı ve güvenliğinin en iyi şekilde sağlanması adına yüksekte çalışan kişilerin bilgilendirilmesi, karşı karşıya oldukları tehlikelerden bahsedilmesi ve ne gibi önlemler almaları gerektiği aktarılmalıdır. İş kazaların oluşmaması adına, bu işin mutlaka ehli olan kişiler nezdinde yapılmasına özen gösterilmelidir.

 

Yüksekte çalışırken paraşüt tipi emniyet kemeri, bel tipi emniyet kemeri, geri sarımlı düşüş durdurucu, lanyard, karabina, tripod vinç gibi ürünler kullanılmaktadır. Kullanılacak olan ürünün belirlenmesi için öncelikle çalışılacak yüksekliğe ve barındırdığı risklere bakılmalı ürünler bu analizlere göre seçilmelidir. Sizlerde yüksekte çalışma ekipmanları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız şubelerimizden bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda web sitemizde yüksekte çalışma ekipmanları sayfamız üzerinden ürünleri inceleyebilir, ürün fiyatları hakkında bilgi alabilir ve uygun fiyatlara yüksekte çalışma ekipmanlarını satın alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.