ESKİŞEHİR | Adana | Elazığ | Hatay | Zonguldak | Konya | Giresun | İstanbul | Yozgat ve Diğer Tüm İller ...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Toz Maskesi Çeşitleri

Organik ve inorganik maddelerden aşınma, parçalanma, öğütme, yanma veya kırma, parçalama, delme, öğütme işlemleri esnasında ve sonrasında oluşan, büyüklükleri 100 mikrona kadar farklılık gösterebilen, kimyasal özellikleri ile kendisini oluşturan kimyasal maddenin yapısına benzeyen zerrecik maddelere toz denir.

toz maskesi çeşitleri


Çalıştığımız yerde soluduğumuz havada var olan tozlar, buharlar, dumanlar, katı, sıvı ve yağ bazlı partiküllerden oluşan kirleticilere belli bir süre maruz kalınması durumu, başta akciğer ve üst solunum yolu hastalıkları ile çeşitli doku hasarlarına yol açarak kansere kadar uzanan çok çeşitli hastalıklara neden olabilmektedir.

 Bu kirleticilerin akciğerde toplanması ile başlayan hastalıklara, meslek kollarına ve kirleticinin neden olduğu hastalık türüne göre silikozis, bisinozis, asbestoz gibi farklı isimler eşliğinde pnömokonyoz ismi kullanılmakla birlikte genel olarak mesleksel akciğer hastalıkları olarak anılmaktadır.

Toz maskesi çalışma alanında bulunan insan sağlığına zararlı, çalışma verimini düşüren toz ve su-yağ bazlı zerreciklere karşı kullanılan bir kişisel koruyucu üründür.

 

Çalışma ortamındaki risklerin doğru belirlenmesi neticesinde belirlenen doğru şekil ve uygun filtreye sahip toz maskelerinin kullanımı tercih edilmelidir.

Toz maskeleri, filtreleme özelliklerine göre 3’e ayrılır: FFP1, FFP2 ve FFP3. Bu maskeler sırasıyla artan bir şekilde koruma sağlar.

Koruma Sınıfına Göre Hangi Toz Maskesi

FFP1 filtreleme özelliğine sahip olan toz maskeleri, su ve yağ bazlı zararlı olmayan partiküller ile neme karşı %80 koruma sağlar.

FFP2 filtreye sahip olan toz maskeleri, su ve yağ bazlı zararlı olmayan partiküller ile nem ve dumana karşı %94 koruma sağlar.

FFP3 tipi filtreye sahip olan toz maskeleri, su ve yağ bazlı zararlı olmayan partiküller ile nem ve dumana karşı ve bazı biyolojik tehditlere karşı %99 koruma sağlar.

 

Toz maskesi çeşitleri, ventilsiz toz maskeleri ventilli toz maskeleri, FFP1 maske, FFP2 toz maskesi ve çok daha fazlası Propazar’da satışta!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.